A Konzolok Szervize által biztosított partner tartalom.
A Black Friday remek alkalom arra, hogy ha korábban valamiért kihagytál volna egy téged érdeklő címet, akkor azt most potom pénzért bepótold, de ugyanúgy válogathatsz kedvező áron a zsúfolt őszi szezon újdonságai között is. Persze ilyenkor egy kicsit zavarba ejtő a bőséges kínálat, ezért az alábbi összeállítással megpróbálunk egy kis segítséget nyújtani, hogy biztosan jó döntést hozz. Lássuk, szerintünk melyik címekre érdemes lecsapnod a Fekete Pénteken!
Grand Theft Auto V
Oké, oké, a Rockstar bűnözőszimulátora nem éppen mai darab, hiszen előző generációs konzolokra 2013-ban, Xbox One-ra és PS4-re 2014-ben, míg PC-re 2015-ben jelent meg. Ugyanakkor egyáltalán nem véletlen, hogy összesen 70 millió példány került már belőle a boltok polcaira, a folyamatosan újabbnál újabb tartalmakkal (legutóbb a motorosbandák szervezésére lehetőséget biztosító Bikers DLC jelent meg) bővített online részleg pedig 700 millió dollárt fialt a stúdiónak az utóbbi egy esztendőben. Los Santos élő-lélegző városa elképesztő mennyiségű kalandot rejt, a sandbox játékelemeknek köszönhetően pedig a legőrültebb ötleteinket is megvalósíthatjuk. Autóverseny a házak tetején? Hajrá! Berepülnél egy repülővel a vonatalagútba? Miért ne? Felépítenél egy komplett bűnszövetkezetet? Magától értetődik. Újraforgatnád kedvenc filmjeidet beállításról beállításra? Nem probléma. A lehetőségeidnek csak a kreativitásod szabhat határt, emellé pedig még egy remek, három különböző karakter történetét nyomon követő kampány is dukál, így ha még nem tetted, akkor feltétlenül csapj le a Rockstar remekére.
Titanfall 2
A borzasztóan zsúfolt őszi megjelenési időszakban sajnos egy kicsit elsikkadt a Respawn sci-fi lövöldéje, hiszen a nagy riválisok, a Battlefield 1 és a Call of Duty: Infinite Warfare premierjét sokkal nagyobb felhajtás övezte. Ez persze nem jelenti azt, hogy a Titanfall 2 rossz lenne, sőt, az idei év egyik nagy meglepetése volt az intenzív, dinamikus és roppant látványos csatákat kínáló FPS. Az első epizóddal ellentétben a Respawn erejéből egy becsületes egyjátékos kampányra is futotta ezúttal, a hős szerepbe kényszerülő gyalogos katona és hűséges harci robotjának kalandja pedig tartogat kivételesen jó pillanatokat is. De persze a hangsúly a Titanfall 2-ben is a pörgős multiplayer részlegen van, ami garantáltan hosszú órákra leköti a játékosokat, pláne, hogy a hozzá érkező friss tartalmakat (játékmódok, térképek, fegyverek stb.) mind ingyenesen kínálja a Respawn. Reméljük jó sokáig.
Tom Clancy’s The Division
Hatalmas sikert aratott a Ubisoft RPG elemekkel tűzdelt online shootere megjelenésekor, és bár tagadhatatlanul akadtak vele problémák – főként a legjobb felszereléseket és legerősebb fegyvereket pikk-pakk megszerző csalókkal nem boldogult a kiadó -, ám a premier óta igencsak kikupálódott a játék, és több mint 10 millió felhasználó járja rendszeresen a halálos vírussal fertőzött és kegyetlen bandák által uralt New York utcáit a rendrakásra felesküdött Divízió szolgálatában. A játékhoz pár napja érkezett meg a második fizetős kiegészítő, a Survival DLC, amely túlélésre kihegyezett játékmóddal bővíti a lehetőségeket, de a folyamatosan érkező új misszióknak és a PvP küzdelmekre szolgáló Dark Zone-nak köszönhetően mindig akad tennivaló a The Divisionben. És ez a jövőben is így lesz, hiszen egy kiegészítő, a Last Stand még biztosan hátra van a jövő év elején, de a Ubisoft tervei szerint jó darabig szeretné támogatni a játékot ezt követően is.
Overwatch
Kis túlzással, amihez a Blizzard hozzányúl, az arannyá válik a kezében (legalábbis ami eljut megjelenésig), és miért pont az első FPS-ükkel hibáztak volna? Nem is tették, erre pedig tanújuk az a több mint 20 millió játékos, akik konok rendszerességgel nyúzzák az Overwatch-ot. És hogy miért ilyen népszerű az online shooter? Nos, egyfelől roppant szórakoztató és villámgyors játékmenete miatt, amiért élvezet akár csak napi fél órára is elővenni, másrészt a kétségtelenül egyedi és színpompás karakterei miatt. Ezekhez nagyon ért a Blizzard, nem is csoda, hogy az Overwatch hősök a játék megjelenése óta a rengeteg cosplay és fanart ihletői voltak, a felnőttfilmes tartalmakról már nem is szólva. Apropó, a premier óta várt hackerlány, Sombra nem régiben csatlakozott a lövöldözéshez, míg az eddigi leghasználhatatlanabb karakterből, Symmetrából sikerült igazi vadócot faragnia a fejlesztőknek, de persze további figurák felbukkanása is várható a jövőben. Persze maga a játék is folyamatosan bővül újabb pályákkal, játékmódokkal és kozmetikai cuccokkal, aki pedig az esport felé kacsingat, az is jó helyen jár, hiszen tárt karokkal várja az Overwatch világliga, ha elég jók a reflexei és a taktikai érzéke.
Uncharted 4: A Thief’s End
Ugyan kit ne érdekelt volna, hogy miként végződik a játékvilág legvagányabb kincsvadászának, Nathan Drake-nek a története? Aki a PS3-as éra egyik legjobb és leglátványosabb kalandjáték-sorozatát végigtolta, az egészen biztosan tűkön ülve várta a az idei negyedik lezáró epizódot, mely ráadásul a széria történetében elsőként PS4 konzolokra jelent meg. Nem is okozott csalódást a Naughty Dog, lebilincselő történet, szemkápráztató látvány és izgalmas játékmenet jellemezte az Uncharted 4-et, amit mi is 10-es osztályzattal honoráltunk tesztünkben. Ugyanakkor az Uncharted 4 nem csupán a lenyűgöző kampánya miatt érdemel figyelmet, hiszen a multiplayer szekciója is kiválóan sikeredett, számos ingyenes frissítés után december közepén például új kooperatív túlélőmód, a Survival érkezik hozzá újabb hosszú órákkal toldva meg a játék szavatosságát. Arról már nem is szólva, hogy reményeink szerint a Naughty Dog hamarosan leleplezi az Uncharted 4 beígért sztori DLC-jét, ami egész biztosan újabb fergeteges kalandokba sodor majd minket. Alig várjuk.
Dishonored 2
A Dishonored 2 szinte észrevétlenül lopakodott be az őszi szezonba, majd jó orgyilkoshoz méltó módon szép csendben kivégezte ellene támasztott aggályainkat. Az újfent Dunwall trónja körül forgó árulás és bosszú története pontosan olyan hangulatos, mint az első epizód esetében, csak éppen a kampány még változatosabb, a játékmenet pedig több elemében is tökéletesedett. Hogy mást ne mondjunk, rögvest két karakter közül választva vihetjük végig az izgalmas sztorit, ami természetesen eltérő élményt nyújt mindkét esetben. A visszatérő, különleges képességekkel bíró Corvo Attano a tőle megszokott keményebb, határozottabb módszerekkel él, míg az új karakter, az első rész óta felnőtt nővé és félelmetes harcossá érő Emily Kaldwin főként a lopakodásra és a feltűnésmentes orgyilkosságokra koncentrál. Mindezekhez egy új bejárható helyszín, a halbelsőségektől bűzlő napfényes Karnaca dukál, a hamarosan érkező új nehézségi szint és a New Game+ mód miatt pedig a multiplayer részleg sem fog annyira hiányozni, ennek ugyanis híján van a Dishonored 2. Az induláshoz kapcsolódó PC-s problémákon lassan úrrá lesz az Arkane Studios, így kétségtelenül az egyik legjobb választás a stílusos grafikával prezentált FPS.
Rayman Legends
A platformjátékok kedvelőinek miden bizonnyal nem kell különösebben bemutatni a Ubisoft kabalafiguráját, aki 1995 óta szórakoztatja a nagyérdeműt kalandjaival. A 3D-s kísérleteket követően a Rayman Legendsben a fejlesztők visszatértek a széria nyerő formulájához, vagyis az oldalnézetes akcióhoz, ugyanakkor a jól ismert recepten eleget csavartak ahhoz, hogy hangulatával és ritmusával mégis friss élményként hasson. Ez pedig roppant jól áll a fura kis lénynek, és nem túlzás azt állítani, hogy a Rayman Legends a mai napig az egyik legszebb és legtartalmasabb 2D-s platformjáték. Elsőre talán könnyűnek tűnik a fantasztikusan megtervezett és gyönyörű pályákon a szétszórt lumok összegyűjtése és a ketrecbe zárt teensie-k kiszabadítása, ám a folyamatosan változó ugrándozás és harcok, no meg az egyre színesedő képességeink miatt egy idő után elképesztő kihívások elé állít a program. Lesz itt minden, víz alatt úszás, falon futás, komplett pályarészek felett átlebegés, és mindezt remek humorral és magával ragadó játékélménnyel kínálja a program. A Rayman Legends 2014-ben debütált a jelenlegi konzolgeneráción, ez a változat pedig fullHD felbontásban, jobb hangzással és stabilabb képfrissítéssel kínálja a végtelenül cuki és szórakoztató kalandot.
Anno 2205
Az Anno-sorozat évtizedek óta a városépítős műfajért rajongó játékosok egyik kedvence. A széria az 1400-as évektől indulva mutatta be kisebb-nagyobb ugrásokkal az emberiség történelmét, a legújabb epizód pedig már a távoli jövőbe merészkedik. Az Anno 2205 címéhez hűen egy olyan korszakban játszódik, ahol a gigászi metropoliszaink építése mellett az űrkutatásra kell komoly erőfeszítéseket fordítanunk, hiszen a Hold kolonizálásával egészen értékes nyersanyagokra és technikára szert téve virágoztathatjuk fel birodalmunkat. Persze előtte (és utána is) rengeteg munka vár ránk, a városok zavartalan működtetéséhez a gazdasági mutatókra és a lakosok jólétére is ügyelnünk kell, ez pedig nem egyszerű feladat, hiszen az Anno 2205 egy roppant összetett stratégiai program. A nyersanyag termelés, a bányászat, és az energia- és élelmiszer termelés mellett a mostoha környezeti elemekkel is meg kell küzdenünk, és egészen más ismérvek mentén szükséges egy antarktiszi kolóniát működtetni, mint mondjuk egy, az óceán partján találhatót. A szezonbérlettel érkezett tartalmak pedig további változatos helyszínekkel (űrállomás építése, mocsaras vidékek) és kihívásokkal (egy halálos vírus megfékezése) ruházzák fel az amúgy is tartalmas játékot.
Watch Dogs 2
A 2014-es első epizód óriási anyagi siker lett, ám sokan csalódásként élték meg a Chicago városában játszódó hackerkalandot, ami nem tudott megfelelni a körülötte kialakult hype-nak és sajnos technikailag sem volt rendben a rajtkor. Bár a nemrég debütált folytatás indulásával is akadtak gondok (a multi nem működött rendesen, de már megoldódott a helyzet), ám ezt leszámítva a Watch Dogs 2 számos elemében felülmúlja elődjét. Új játékteret (San Francisco) és új főhőst (Marcus Holloway) kapunk ezúttal, aki a DedSec nevű hackercsapat élén küzd a város és annak lakói felett uralkodó vállalatok ellen a maga módján. Ez annyit tesz, hogy minden elektromos kütyü, autó és számítógép rendszerét feltörhetjük irányításunk alá vonva ezzel az eszközt, hogy kreatív módokon tegyünk keresztbe ellenfeleinknek. Persze Marcus a kézi- és fegyvertusa esetén sem jön zavarba, erre pedig szükség is lesz, hiszen a szabadon bejárható, nyitott világban tengernyi tennivaló akad a drón- és vitorlásversenyektől kezdve a gyűjtögetnivalókon át egészen a szelfik készítéséig, a roppant szórakoztató többjátékos lehetőségekről és az érkező Season Pass tartalmakról már nem is szólva. A Watch Dogs 2-höz elérhető a magyar felirat, bónuszként pedig akár a készítő Ubisoft San Francisco-i irodáját is feltörhetjük.
Battlefield 1
Megkönnyebbülve vettük tudomásul, hogy a jövő hadviselése felé forduló nagy FPS-sorozatokkal szembe menve a DICE a múltba, egészen pontosan az I. világháború lövészárkaiba kalauzol minket. Bár a hadászatilag fejletlen korszak nem ezt sejtetné, mégis komoly fegyver- és járműarzenál vár minket az FPS csataterein, így a szuronyokkal vagy lóháton megvívott ütközetek mellett tankokban gubbasztva vagy éppen zeppelint vezetve is irthatjuk az ellent a Battlefield 1-ben. A 64 fős multi a DICE fejlesztőitől megszokott magas színvonalat képviseli, és bár alapvetően ismerős lesz a formula, ügyesen sikerült megbolondítani néhány újítással, friss játékmóddal az online lövöldözést, ami természetesen számos ingyenes és fizetős tartalommal bővül az elkövetkezendő hónapokban (már a nagyobb kihívással szolgáló hardcore szerverek is feléledtek). A szórakoztató lövöldözés mellett az I. világháború borzalmait több fejezetre tagolódó egyszemélyes kampánnyal meséli el a játék, és hosszú idő óta először érdemes igazán belevetni magunkat a sztorimódba. A különböző háborús históriákat elmesélő War Stories ugyanis remekül sikerült, és bár néhol dadog a történetmesélés, a hangulatra nem lehet panasz, ahogyan a grafikára sem: a DICE portékája ilyen tekintetben az egyik legszebb jelenleg a piacon.
A Konzolok Szervize által biztosított különleges hirdetési összeállítás.
Még több erről…